About me

Since starting university, he has been conducting research on various technologies. He has gained extensive research and practical experience in electronic devices, image processing, and mobile application technologies commonly used in daily life. He continues his career in backend development.

During his final semester at school, he completed an internship at DMC Information Technologies, focusing on SQL. Additionally, he has prepared an ebook that provides a quick introduction to SQL, which can be accessed from the right-hand side.

Currently, he works as a backend developer at Akinon.

You can take a look at the projects he has developed here.


Üniversiteye başladığından beri çeşitli teknolojiler hakkında araştırma yapmıştır. Günlük yaşamda kullanılan elektronik, görüntü işleme ve mobil uygulama teknolojileri konusunda geniş bir araştırma ve uygulama deneyimi kazanmıştır. Kariyerine backend development üzerinde devam etmektedir.

Okulunun son döneminde, DMC Bilgi Teknolojileri’nde SQL üzerine staj yapmış ve ayrıca SQL’in temellerini hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz bir ebook hazırlamıştır, bu ebook’a sağ taraftan ulaşabilirsiniz.

Şu anda Akinon’da backend developer olarak çalışmaktadır.

Geliştirdiği projelere buradan göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *